FMP-50FTF52-97R6
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
FMP-50FTF52-97R6
JLCPCB Part #
C3490553
Package
Plugin,D1.9xL3.4mm
Description
-55℃~+155℃ 500mW 97.6Ω Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ Plugin,D1.9xL3.4mm Through Hole Resistors ROHS