FMP100FBF52-8R87
MFR.Part #
FMP100FBF52-8R87
JLCPCB Part #
C20146273
Description
-55℃~+155℃ 1W 8.87Ω Metal Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ Plugin,D2.4xL6.3mm Through Hole Resistors ROHS