FKN100FR-73-0R1
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
FKN100FR-73-0R1
JLCPCB Part #
C19585763
Package
Plugin,D4.5xL11.5mm
Description
-40℃~+155℃ 100mΩ 1W Wirewound Resistor ±1% ±350ppm/℃ Plugin,D4.5xL11.5mm Through Hole Resistors ROHS