AC0805FR-0721R5L
MFR.Part #
AC0805FR-0721R5L
JLCPCB Part #
C228635
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 21.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS