AC0603JR-07470RL
MFR.Part #
AC0603JR-07470RL
JLCPCB Part #
C144600
Description
-55℃~+155℃ 100mW 470Ω 75V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS