AC0603DRE0746K4L
MFR.Part #
AC0603DRE0746K4L
JLCPCB Part #
C20141915
Description
-55℃~+155℃ 100mW 46.4kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS