AC0603DR-0788K7L
MFR.Part #
AC0603DR-0788K7L
JLCPCB Part #
C227532
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 88.7kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS