AC0402FR-0768R1L
MFR.Part #
AC0402FR-0768R1L
JLCPCB Part #
C227191
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 68.1Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS