AC0402DR-0768KL
MFR.Part #
AC0402DR-0768KL
JLCPCB Part #
C226729
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 68kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS