BZT52C6V2
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52C6V2
JLCPCB Part #
C5805701
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 10Ω 150Ω 3uA@4V 5.8V~6.6V 500mW 6.2V SOD-123 Zener Diodes ROHS