BZT52C3V6
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52C3V6
JLCPCB Part #
C5805694
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 3.4V~3.8V 3.6V 500mW 5uA@1V 600Ω 90Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS