BZT52B8V2
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52B8V2
JLCPCB Part #
C5805678
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 500mW 700nA 8.04V~8.36V 8.2V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS