BZT52B27S
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52B27S
JLCPCB Part #
C5805730
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@18.9V 200mW 26.46V~27.54V 27V 300Ω 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS