FPC11-X1.0-20AH2.5
MFR.Part #
FPC11-X1.0-20AH2.5
JLCPCB Part #
C19269908
Package
SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 1mm 2.5mm 20P 50V Bottom Contact Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS