FPC11-X1.0-16AH2.5
Extended
Manufacturer
XYECONN
MFR.Part #
FPC11-X1.0-16AH2.5
JLCPCB Part #
C19269904
Package
SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 16P 1mm 2.5mm 50V Bottom Contact Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS