FPC06-Q0.5-8AH2.0
MFR.Part #
FPC06-Q0.5-8AH2.0
JLCPCB Part #
C19267975
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 50V 8P Bottom Contact Copper alloy Hinged Lid Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS