FPC02-S0.5-28AH2.0
Extended
Manufacturer
XYECONN
MFR.Part #
FPC02-S0.5-28AH2.0
JLCPCB Part #
C19267923
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 28P 2mm 50V Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS