FPC-0.5AL-50PB
MFR.Part #
FPC-0.5AL-50PB
JLCPCB Part #
C3446055
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 4.5mm 500mA 50P 50V Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Slide Lock Surface Mount,Vertical Tin SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS