FPC-0.5AD-32PB
Extended
Manufacturer
XUNPU
MFR.Part #
FPC-0.5AD-32PB
JLCPCB Part #
C3446064
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 3.9mm 32P 500mA 50V Non-Latching Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical Tin SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS