JCK5012S15
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JCK5012S15
JLCPCB Part #
C6578518
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 95°C (Derated) 0.89 1 1.6 kV 15V 18V 2.00" Length x 1.00" Width x 0.45" Height (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) 3.33A 50 W 6-DIP 6-DIP Module 62368-1 9V ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP (Over Current Protection), SCP (Short Circuit Protection) Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS