BZX84C5V6
Extended
Manufacturer
Wild Goose
MFR.Part #
BZX84C5V6
JLCPCB Part #
C22368959
Package
SOT-23
Description
1 Independent 1uA 300mW 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOT-23 Zener Diodes ROHS