SMCJ51CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMCJ51CAJ
JLCPCB Part #
C20140619
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 18.2A 1uA 51V 62.1V 82.4V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS