BT152B-800R,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT152B-800R,118
JLCPCB Part #
C602910
Package
SOT-404
Description
-40℃~+125℃ 1 SCR 1.5V 1.75V 20A 32mA 60mA 800V SOT-404 Thyristors (SCR)/Modules ROHS