BT131-600,412
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT131-600,412
JLCPCB Part #
C9210
Package
TO-92
Description
100mW 13.7A 1A 1V 1V 5mA 600V 7mA TO-92 Thyristors (SCR)/Modules ROHS