STE0603MW50R052F
Extended
Manufacturer
Walter Elec
MFR.Part #
STE0603MW50R052F
JLCPCB Part #
C156376
Package
0603
Description
0.052Ω 500mW ±1% ±50ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS