WW08DR050FTL
MFR.Part #
WW08DR050FTL
JLCPCB Part #
C7117769
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 500mW 50mΩ Metal Foil Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS