WR06X56R0FTL
MFR.Part #
WR06X56R0FTL
JLCPCB Part #
C170633
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS