SR08X15R0FTL
MFR.Part #
SR08X15R0FTL
JLCPCB Part #
C880768
Description
125mW 15Ω Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS