MR08X5761FTL
MFR.Part #
MR08X5761FTL
JLCPCB Part #
C431853
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 5.76kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS