MR08X33R0FTL
MFR.Part #
MR08X33R0FTL
JLCPCB Part #
C5675447
Description
-55℃~+155℃ 250mW 33Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS