MR08X2001FTL
Extended
Manufacturer
Walsin Tech Corp
MFR.Part #
MR08X2001FTL
JLCPCB Part #
C431841
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS