WL2801E18-5/TR
MFR.Part #
WL2801E18-5/TR
JLCPCB Part #
C153723
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 100uVrms 170mV@(200mA) 200mA 5.5V 65dB@(10kHz)、75dB@(217Hz) 70uA Fixed Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS