WSR21R000FEA
MFR.Part #
WSR21R000FEA
JLCPCB Part #
C844706
Package
SMD,7x11.6mm
Description
1Ω 2W Alloy Resistor SMD ±1% ±75ppm/℃ SMD,7x11.6mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS