WSLP0805R0500DEK
MFR.Part #
WSLP0805R0500DEK
JLCPCB Part #
C4000885
Package
0805
Description
-65℃~+170℃ 500mW 50mΩ ±0.5% ±75ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS