VGSOT36C-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
VGSOT36C-G3-08
JLCPCB Part #
C41473721
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1uA 2 36V 400W@8/20us 43V 5.6A@8/20us 65pF 71V ESD IEC 61000-4-2 Unidirectional SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS