TNPW040240R2DEED
MFR.Part #
TNPW040240R2DEED
JLCPCB Part #
C1708350
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2Ω 50V Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS