TLZ5V1B-GS08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
TLZ5V1B-GS08
JLCPCB Part #
C241934
Package
SOD-80
Description
1 Independent 20Ω 2uA@2V 4.94V~5.2V 5.1V 500mW 800Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS