TLZ16C-GS08
MFR.Part #
TLZ16C-GS08
JLCPCB Part #
C241952
Package
SOD-80
Description
1 Independent 15.69V~16.51V 150Ω 16V 18Ω 40nA@14.9V 500mW SOD-80 Zener Diodes ROHS