TCMT1600T3
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
TCMT1600T3
JLCPCB Part #
C499556
Package
SOP-4-1.27mm
Description
-40℃~+100℃ 1 1.35V 250mW 3.75kV 300% 300mV@10mA,1mA 3us 4.7us 50mA 60mA 70V 80% AC,DC Phototransistor SOP-4-1.27mm Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators ROHS