SQM40N15-38_GE3
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SQM40N15-38_GE3
JLCPCB Part #
C5924528
Package
TO-263(D2PAk)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 150V 166W 3.39nF@25V 3.5V 38mΩ@10V 40A 70nC@10V TO-263(D2PAk) MOSFETs ROHS