SMCJ33A-E3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ33A-E3/57T
JLCPCB Part #
C435941
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 28.1A 33V 36.7V 53.3V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS