SMCJ15A-E3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ15A-E3/57T
JLCPCB Part #
C1974570
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 16V 19.7V 1uA 24.4V 57.7A@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS