SMC5K85A-M3/I
MFR.Part #
SMC5K85A-M3/I
JLCPCB Part #
C1975551
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 104V 137V 1uA 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 85V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS