SMC5K58A-M3/H
MFR.Part #
SMC5K58A-M3/H
JLCPCB Part #
C1973465
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 53.4A@10/1000us 58V 5kW@10/1000us 71.2V 93.6V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS