SMBJ90CA-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ90CA-E3/52
JLCPCB Part #
C1974897
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 146V 1uA 4.1A 600W@10/1000us 90V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS