SMBJ85CA-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ85CA-E3/5B
JLCPCB Part #
C1845211
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 104V 137V 1uA 4.4A@10/1000us 600W@10/1000us 85V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS