SMBJ85A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ85A-E3/52
JLCPCB Part #
C1984398
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 104V 137V 1uA 4.4A@10/1000us 600W@10/1000us 85V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS