SMBJ7.5A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ7.5A-E3/52
JLCPCB Part #
C1974192
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100uA 12.9V 46.5A@10/1000us 600W@10/1000us 7.5V 9.21V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS