SMBJ75A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ75A-E3/52
JLCPCB Part #
C1976338
Package
SMB(DO-214AA)
Description
121V 1uA 5A@10/1000us 600W@10/1000us 75V 92.1V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS