SMBJ70A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ70A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1980188
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
113V 1uA 5.3A@10/1000us 600W@10/1000us 70V 86V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS